Sitede Ara
Aradığınız konu daha önce paylaşılmış olabilir!Lütfen başlamadan önce arama yapınız:

Reklam
T-Rex'in dişinde gizli silah vardı
En yırtıcı dinozorlardan Tyrannosaurus Rex'in dişlerinde daha önce bilinmeyen bir özellik bulunduğu ortaya çıktı. Testere dişlerin sağlamlığını artıran yapılar, T-Rex'in avlarını parçalarken dişlerinin kırılmasını önlüyordu.
İş güvenliği için yeni düzenleme
Bakanlığın düzenlemesiyle "az tehlikeli" iş yerlerinde 20, "tehlikeli"lerde 15, "çok tehlikeli"lerde ise 10 çalışan için bir ilk yardımcı görevlendirilmesi zorunlu hale getirildi.
Bağırsaktaki bakteriler depresyona mı yol açıyor?
Kanada'daki McMaster Üniversitesi'nde gerçekleştirilen araştırmaya göre, bağırsaktaki bakteriler depresyona yol açabiliyor.
Fransa'da 560 bin yıllık insan dişi bulundu
Fransa'nın güneyindeki bir mağarada yapılan kazı çalışmasında 560 bin yıl öncesine ait olduğu belirlenen insan dişi bulundu.
Uykusuzluk önemli sağlık sorunlarına yol açabilir
Uykusuzluk sigara tiryakiliği kadar önemli bir sorun. İnsanları daha erken saatlerde yatağa girmeye çağıran İngiliz Profesör Russel Foster özellikle 5 saatten az uyuyanları uyarıyor.
Üniversiteli öğrenciler elektrikli araç tasarladı
TÜ Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından tasarlanan elektrikli araç "Pehlivan Elektrak", TÜBİTAK'ın düzenlediği Alternatif Enerjili Araç Yarışları'na katılmaya hazırlanıyor.
Uzaylılara gönderilen plaklar artık internette
Voyager-1 ve Voyager-2 uzay araçlarıyla birlikte ateşlenen ve Dünya'dan sesler içeren Altın Plaklar, Soundcloud'da dinlenebilecek.
Sıcaklık 30 dereceyi aştığında kalp riski artıyor
İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Yıldız, hava sıcaklığının 30 derecenin üstüne çıkmasıyla kalp hastalığı olanların şikayetlerinin arttığını belirtti.
İnsülin direnci ve Alzheimer bağlantılı olabilir
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, insülin direnci ne kadar fazlaysa Alzheimer riski o kadar artıyor.
İrlanda'da çimlerden alternatif enerji üretimi projesi
İrlanda’da Barrow nehrinin kıyısındaki topraklar verimsiz. Ancak, Avrupa genelinde yürütülen bir araştırma projesinde, bilim adamları, bu topraklar ve üzerinde büyüyen çimlerin bir enerji devriminde önemli rol oynayacağı fikrindeler.
Norveç'te 70'lik akademisyenler emekli olmak istemiyor
Norveç’te birçok akademisyenin 70 yaşından sonra da iş hayatına devam etmek istediği ortaya çıktı.
Nilüferi koparana 38 bin lira ceza
Abant ve Gölcük Tabiat Parkı'nda nilüferleri koparanlara 38 bin 751 lira para cezası veriliyor.
İğne büyüklüğünde cerrah robot
ABD'li araştırmacılar, robotik cerrahide kullanılacak iğne büyüklüğünde robot geliştirdi. Erişmesi zor yerlere uzanacak robot, ucunda kıskaç taşıyor.