Sitede Ara
Aradığınız konu daha önce paylaşılmış olabilir!Lütfen başlamadan önce arama yapınız:

Reklam
Üç uzay adamını taşıyan Soyuz kapsülü fırlatıldı
Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapacak üç uzay adamını taşıyan Soyuz kapsülü, Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı.
ERÜ'den öğrencilere siber savaş ve savunma eğitimi
Erciyes Üniversitesi'nde düzenlenen Siber Güvenlik Yaz Kampı'nda öğrencilere siber savaş ve savunma yöntemleri gibi konularda eğitim veriliyor.
Kanser tedavisinde yeni umut: Eşek arısı
Brezilya'ya özgü bir eşek arısında bulunan zehrin, kanserle mücadelede bir silah olarak kullanabileceği belirtildi. Klinik deneylerde arının iğnesindeki bir toksinin normal hücrelere zarar vermeden kanserli hücreleri öldürdüğü gözlemlendi.
Türk bilim ekibi beynin sırlarını çözme yolunda
Bilkent Üniversitesi Beyin Araştırmaları Merkezi'nde hareket bozuklukları ve parkinson arasında bağlantıya neden olan genlerin bulunması için araştırmalar başladı.
Çiğ balık bunamaya zemin hazırlıyor
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü’ Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, okyanus balıklarının çiğ tüketiminin bunamaya (demans) zemin hazırlayabileceğini bildirdi.
NASA’nın Mars deneyi: 1 yıllık yalnızlık başladı
Evlerdeki tozda 9 bin farklı mikrop türü var
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre evlerimizde biriken toz, ortalama 9 bin farklı mikrop türü barındırıyor.
Sinir hasarının tedavisi bulundu
"G-CSF" adındaki kemik iliğindeki kök hücreleri uyaran maddenin, şeker hastalarında kalbi etkileyerek ani ölümlere sebep olan sinir hücre hasarını tedavi ettiği saptandı.
Mucize meyve "kamkat"
Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, kabuğu ile birlikte yenilen tek narenciye çeşidi olan Kamkat’ın sağlık açısından oldukça faydalı bir besin olduğunu belirtti.
Uzun çalışma saatleri 'enfarktüs riskini artırıyor'
Uzmanlar, 500 binden fazla kişi üzerinde yapılan incelemeler sonunda, uzun çalışma saatlerinin kalp rahatsızlıklarına neden olan enfarktüs riskini arttırdığını ortaya koydu.
Kanser hastalarının yeni umudu: Türk patentli BNTC
Türk bilim insanlarının bulduğu ve patenti alınan yeni tedavi yöntemi BNCT, cerrahi müdahale yapılamayan beyin ve boyun tümörlerinin tedavisinde hastaların umudu oldu.
Böbrek taşından korunmak için limon tüketin
Ülkemizde sık karşılaşılan böbrek taşı sorununun; erkeklerde yüzde 15, kadınlarda ise yüzde 7 oranında görüldüğünü belirten Ürolog Op. Dr. Çağrı Güneri, yaz mevsiminde su kaybıyla birlikte böbrek taşı riskinin de arttığını söyledi.
Dana kalbinden alınan zarla hayata tutundu
Adana’da kalbi delik olarak dünyaya gelen 1.5 yaşındaki Melike Çeri, dana kalbinden alınan zarla hayata tutundu. Başarılı bir operasyonla, kalbinin delik bölgesi kapatılan Melike bebek, sağlığına kavuştu.