En Son Ziyaret

yamansur 00:53:15
neomeber 01:27:22
busraapaydin 04:11:48
pammukpre... 17:48:52
YoRGuN 20:32:22
khsehvxjk... 22:56:55
sean-paul 23:38:53
112112 1 gün
myosotisknya 1 gün
trupo 2 gün

  Daha çok kulanıcı göster 

> Çevrimiçi Ziyaretçiler: 2
> Toplam Üye Sayısı: 24,531
> En Yeni Üye: khsehvxjkvfgn

Kısamesaj

Mesaj gönderebilmek için giriş yapmalısınız.

· 22-03-2016 19:36
içerisinde saf su bulunan behere %1 normaliteye sahip bir tuzcul(halofitik) bitki atılırsa bitkide suyun akışı nasıl olur?

· 15-02-2016 14:51
ege de biyoloji okuyan arkadaşlar, bir sıkıntınız falan olursa bana ulaşın bir şekilde yardımcı olmaya çalışırım, sınav döneminde falan haberiniz olsun (:

· 23-01-2016 21:44
ege üniversitesi bilim ingilizcesi 1 bütünleme sınavı var mı

· 06-01-2016 20:14
mrb erciyes üniversitesi radyobiyoloji final sorusu hatırlayan var mı?

· 06-12-2015 01:15
Aleyküm selam.

Kısamesaj Arşivi

Reklam

Gençliğin sırrı kızıl gen'de

Bilim insanları neden bazı insanların genç görüntüsünü korurken diğerlerinin daha hızlı yaşlandığı konusunda önemli bilgiler edindiklerini söylüyor.

Dünyaca ünlü bilim insanları Türkiye'de buluşuyor

Sabri Ülker Vakfı ve Harvard dünyaca ünlü bilim insanlarını Türkiye’de buluşturuyor.

Pankreas kanserine karşı kenevir

Bilim insanları, birçok ülkede tıbbi amaçlı kullanılması yasak olan kenevirin pankreas kanseri ve diğer kanser türlerine olan iyileştirici etkisini gün yüzüne çıkardı.

Deri hücresinden sperm üretildi

İspanya’da bilim insanları deri hücresinden sperm üretmeyi başardıklarını açıkladı. Yöntemin gelecekte kısırlığa çare olması bekleniyor.

İbni Sina'nın süpernova gözlemi ortaya çıktı

Ünü filozof ve bilim insanı İbni Sina’nın 1006 yılında, tarihin en parlak süpernovalarından birine dair gözlemleri ortaya çıktı. Kayda göre, bir yıldızın ölüm anı anlamına gelen süpernovanın parlaklığı Dünya'dan 3 ay boyunca gözlemlenebildi.

Avrupa'daki her 2 kişiden 1'inin soyu antik krala dayanıyor

Binden fazla erkeğin Y kromozomunu inceleyen bilim insanları Avrupa'daki her 2 kişiden 1'nin soyunun 4 bin yıl önce hüküm sürmüş bir krala dayandığını sonucuna ulaştı.

"Ana hedefimiz Antarktika'da Türkiye'nin bilim üssü kurması"

Antarktika kıtasında bilimsel araştırmalar yapan ekipte bulunan Doç. Dr. Halıcı, "Gelecek yıllarda da Türk bilim insanlarının Antarktika'da çalışmalar yapmasını istiyoruz" dedi.

Yabancı bir yerde ilk gece uyuyamamanın sırrı çözüldü

ABD'de yapılan yeni bir araştırma, birçok kişinin yabancı bir yerde ilk geceyi uykusuz geçirmesinin, beynin sol tarafının tehlikelere karşı tetikte olmasından kaynaklandığına işaret ediyor.

Türkiye'nin antibiyotik haritası çıkarılıyor

Sağlık bakanlığı, akılcı ilaç kullanımını yaygınlaştırmak için yeni bir proje başlattı. Aile hekimlerinin reçeteleri tek tek inceleniyor ve yazdıkları antibiyotik sayılarına göre değerlendirme mektupları gönderiliyor.

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nın ilginç bir özelliği daha

Bilim insanları, Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nın sadece dünyanın en güçlü parçacık hızlandırıcısı değil, aynı zamanda en büyük yağmur sayacı olabileceğini açıkladı.

Dünya'nın en yaşlı kalbi 116 milyon yaşında

Bilim insanları yaptıkları kazılarda 116 - 119 milyon yaşında bir balık fosili buldular.

Sağlık Bakanlığı 300 bin bisiklet dağıtacak

Sağlık Bakanlığı, bu yıl içinde çocuklar, gençler ve belediyeler başta olmak üzere 300 bin bisiklet dağıtacak. Amaç; fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak.

Alzheimer tedavisi için yeni umut protein enjeksiyonu

Bilim insanları, fareler üzerinde yapılan deneylerin umut verdiğini belirterek, protein enjeksiyonunun Alzheimer hastalığının semptomlarını ve ilerlemesini azaltabileceğini bildirdiler.