En Son Ziyaret

mordecai 02:45:56
bloodbrother 04:16:04
sean-paul 05:17:06
Abdullah169 05:56:07
mertcagla... 18:20:47
kimkim 19:58:12
boncuk_5555 20:48:05
Tufan naciye 1 gün
okankorulu 1 gün
lala 1 gün

  Daha çok kulanıcı göster 

> Çevrimiçi Ziyaretçiler: 2
> Toplam Üye Sayısı: 24,612
> En Yeni Üye: okankorulu

Kısamesaj

Mesaj gönderebilmek için giriş yapmalısınız.

· 08-06-2016 20:02
Campell

· 04-06-2016 00:11
Biyolojiye temelden başlamak için , önerileriniz , pdf vb. şeyler nelerdir?

· 26-05-2016 18:41
Önermem

· 21-05-2016 13:49
semih_esici, bunları düşünmen için bence daha çok erken fakat biyolojiyi seviyorsan asla bırakmamalısın çünkü gerçekten seven biri biyoloji dünyasına çok güzel çalışmalar kazandırabilir

· 19-05-2016 18:24
Merhaba ben 9.sınıf öğrencisiyim biyolojiyi cok seviyorum ve üniversitede de biyoloji bölümü düşünüyorum ama kimse onermiyor peki siz oneriri misiniz? Smile

Kısamesaj Arşivi

Reklam

Meksika'da 14 bin yıllık mamut fosili bulundu

Meksika'nın başkenti Meksiko yakınlarında, 14 bin yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen mamut fosili bulundu.

Deney hayvanları acı çekmeyecek

Ege Üniversitesinde (EÜ) Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu. Merkez, hayvanların yaşam koşullarının deneyin özüne zarar vermeyecek şekilde iyileştirilmesi ve hayvan deneylerinin sadece gerekli eğitimi almış araştırmacılar tarafından yapılmasını sağlayacak.

Meme kanserine yeni tedavi umudu

Kemik erimesi tedavisinde kullanılan ilaçlar meme kanserine yakalanma riskini azaltıyor. Araştırma ünlü bir tıp dergisinde yayınlandı. İlk deneyler hayvanlar üzerinde yapıldı, eğer insanlar üzerinde de aynı sonuç alınırsa, meme kanseri vakalarının azalması sağlanabilecek.

TINTIN ile Alzheimer ve Parkinsona çare aranıyor

Yaşlanan kuşağın hafızasını genç ve dinamik tutmak için kolları sıvayan Avrupalı bilim insanları, şifa aramak için dört bir koldan yürüttüğü akademik çalışmalara TINTIN isimli projeyi de ekledi. Proje kapsamında Türkiye’den Prof. Dr. Kemal Yelekçi’nin de aralarında bulunduğu 6 ülke araştırma ve laboratuar çalışmalarını birlikte yürütecek.

Katar üç yeni gezegen keşfetti

Katarlı bilim adamlarının üç yeni gezegen keşfettiği bildirildi.

Yapay zeka müzik klibi yönetti

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen Uluslararası Lions Reklam Festivali'nde yapay zekanın "yönettiği" bir müzik klibi gösterildi.

İlk milli türbin geliştirme laboratuvarı ODTÜ'de açıldı

Türkiye'nin ilk milli türbin geliştirme laboratuvarı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliğiyle Ankara'da açıldı.

Dünyanın göç eden tek boz ayıları Sarıkamış'ta keşfedildi

Doç Dr. Şekercioğlu liderliğinde yürütülen Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi kapsamında dünyanın bilinen ilk göçmen boz ayıları Kars'ın Sarakımış ilçesinde tespit edildi.

Hindistan 20 uydu taşıyan roketi uzaya fırlattı

Hindistan, 20 uydu taşıyan bir roketi uzaya fırlattı. Bu, ülke tarihinde tek seferde en çok uydu fırlatılan misyon oldu.

Küresel ısınma tahıl üretimini tehdit ediyor

Daha sıcak havalarla başa çıkabilecek yeni tohum çeşitleri bulunması çalışmalarının hızlandırılması için önlem alınmaması durumunda, iklim değişikliği nedeniyle dünya genelindeki tahıl rekoltesinin 10 yıl içinde düşebileceği belirtildi.

Down Sendromu kan testiyle daha kolay anlaşılıyor

Fransa Önleyici Tıp Derneği, Down Sendromu'nu teşhis etmek için yeni geliştirilen kan testlerinin, amniyosentezden çok daha etkili olduğu görüşünde.

Araştırma: Kuşlar şehirlerde daha çabuk yaşlanıyor

İsveç'teki Lund Üniversitesi'nden araştırmacılar, şehir hayatının kuşların daha çabuk yaşlanmasına neden olduğunu ortaya çıkardı.

Köpeklere kanser teşhisi eğitimi

Fransa'daki Curie Enstitüsü'nün finanse ettiği ve Uluslararası Köpek Eğitim Merkezi'nin (ITDC) işbirliğinde gerçekleştirilen Kdog isimli bir projede iki köpeğe koku alma duyularıyla göğüs kanserini teşhis etmeleri öğretiliyor.