Sitede Ara
Aradığınız konu daha önce paylaşılmış olabilir!Lütfen başlamadan önce arama yapınız:

Reklam
Yedek insan böbreği üretmede ilk adım
Avustralya'daki bilim insanları Petri kabında kök hücreden minyatür insan böbreği üretmeyi başardı. 1 cm uzunluğundaki mini-böbrekler, 13 haftalık ceninde gelişmekte olan böbreklerin boyutunda.
Almanya'da bulunan at fosili 48 milyon yıllık çıktı
Almanya'da ortaya çıkarılan ve bugünkü atın atalarından sayılan Eurohippus messelensis ile doğmamış yavrusuna ait bulgular üzerinde yapılan incelemeler, fosilin yaklaşık 50 milyon yıllık olduğunu ortaya çıkardı.
Böcek yemek aslında yararlı mı?
Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu (EFSA) çiftlik böceklerinin besin değerinin yüksek olduğunu, dana ve tavuk etine iyi bir alternatif olabileceğini açıkladı.
Kargalar çocuğunuzdan daha mı zeki?
Zekâ yarışında bir kuş bir anaokulu öğrencisini yenebilir mi? Hemen hayır demeyin. Bir araştırma, genç ve zeki bir kuşun 5 yaşındaki çocukların kafasını karıştıran bir problemi çözdüğünü gösteriyor.
2015 Nobel Kimya Ödülünü Türk Bilim İnsanı Aldı
2015 Nobel kimya ödülünü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar aldı.
Astım ilacı verilen çocuklar daha kısa kalıyor
İki yaşından küçük çocuklara astım ilacı verilmesinin, onların ilerde tam boylarına ulaşmalarını engelleyebileceği belirtildi.
Uzun boyluların kanser riski yüksek
İsveçli uzmanların beş milyon kişi üzerinde yaptığı incelemede kanser riski ve boy uzunluğu arasında bir ilişki bulunduğu tezini destekleyen sonuçlar elde edildi.
Acı biberin faydaları saymakla bitmiyor
Yapılan araştırmalarda acı biber tüketiminin faydalarını ortaya koydu. Uzmanlar acı biber tüketiminin kanser ve kalp rahatsızlığı risklerini azalttığını söyledi.
Şimdi de kaktüsler yok oluyor
Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN), dünyada kaktüslerin yaklaşık üçte birinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.
Dinozorlar iki felaket sonucu yok oldu
Bilim adamları, dinozorların 66 milyon yıl önce dünya üzerinden silinmesine iki felaketin üst üste gelmesinin neden olduğunu ileri sürdü.
Yaşam iksiri bulundu mu?
Yaşam iksiri bulundu mu? Bilim insanları olabilir diyor. Rusya'da bulunan eski çağlardan kalma bir bakteri bu konuda umut ışığı olmuş durumda.
Parlayan deniz kaplumbağası keşfedildi
Solomon Adaları açıklarında araştırma yapan bir deniz biyoloğu, dünyanın ilk parlayan şahin gagalı kaplumbağasını görüntüledi.
4 iyi bakteri astım riskini azaltıyor
Yararlı bakterilerin yani prebiyotik ve probiyotiklerin, sağlıklı bir vücut için gerekliliği biliniyor. Kanada’da yapılan araştırmadan da benzer bir sonuç çıktı. 4 yararlı bakterinin eksik olduğu bebeklerde, astım görülme riskinin arttığı belirlendi.