Sitede Ara
Aradığınız konu daha önce paylaşılmış olabilir!Lütfen başlamadan önce arama yapınız:

Reklam
Başlığı Görüntüle
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
 Başlığı Yazdır
ilaç fabrikasında iş
cigdem0309
arkadaşlar biyologların ilaç fabrikalarında çalışma imkanı var mı yada çalışan biri var mı yardımcı olabilirmisniz???mümessil olarak değil direk ilaç fabrikası laboratuvar yada başka bölümde.....

Reklam
sean-paul
Evet çalışanlar var.Fakat oralarda işe girmek için bir takım eğitim ve sertifikalara sahip olmanız gerekiyor.

cuttlefish
ne tarz eğitim master ya da sertifikalar gerekli?

baStet
master için farmakolojiyi seçebilirsiniz. tabi master yapmak isterseniz. ayrıca bildiğim eğitimlerden biri GMP (İyi Üretim Teknikleri). sanırım ilaç alanında ihtiyaç duyulan eğitimlerden.

bir de internetten araştırdığım kadarıyla kalite yönetim eğitimleri de gerekmekte. ISO 17025, ISO 17020, ISO 9001, ISO 22000 vb. kalite yönetim sistemlerinin eğitimini almış olmak ilaç sanayisinde ihtiyaç duyulmaktadır.
ayrıca laboratuvar çalışanı olabilmek için iyi derecede kimya bilgisine sahip olmak ve Potansiyometrik titratör, KF, Gaz Kromatografisi, Polarimetre cihazlarının kullanımında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

tabi bu bahsettiğim eğitimler ilaç firmalarının ilanlarında istenilen özellikler arasında bulunan eğitimler. bunun haricinde iyi derecede ingilizce bilgisi de gerekmekte. eğer öğrenciyseniz tavsiyem bu alanda çalışan firmalarda staj yapmanızdır. böylece sizi daha iyi yönlendirebilirler ayrıca tecrübeniz de olmuş olur. genellikle tecrübe de isteniyor.

umarım yararlı olmuştur.
Düzenleyen baStet Düzenleme Tarihi: 06-01-2012 17:30

Atlanılacak Forum: