Türkçe English Francia Deuschland italian Spanish Chinese Russian Japan Greek Norge Bulgaria | Kasım 28 2014 23:21:28 |
Sitede Ara
Aradığınız konu daha önce paylaşılmış olabilir!Lütfen başlamadan önce arama yapınız:

Reklam

Atatürk Diyor ki
atatürk
İŞ İLANLARI

Başlığı Görüntüle
Çılgın Biyologlar-Türkiye'nin Biyolog Destek ve Biyoloji Platformuna Hoş Geldiniz | Biyoloji-ödev-tez bankası-çıkmış sınav soruları-galeri-resimler-laboratuar » Biyoloji Alanları » Diğer Biyoloji Alanları » Embriyoloji
embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt İletişim Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

15-07-2008 03:37 ÖS embriyoloji alanında yüksek lisans | Düzenleyen unknownnnnn 04-09-2008 03:35 ÖS
Kullanıcı Avatarı

ads1940

Biyolog Adayı

Tecrübe Puanı: [ 0 ]
Katılım Tarihi: 15.07.08

Uyarı seviyesi 0 +
Selam arkadaslar aranızda yüksek lisansını embriyoloji üzerine yapan var mı? Eğer yapan varsa eğitim kaç sene sürüyo,ilerde iş imkanları nasıl beni bilgilendirirseniz cok sevinirim. teşekkürler

x 1
Reklamlar
18-07-2008 12:03 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

odonata

Biyolog Adayı

Katılım Tarihi: 18.07.08

Uyarı seviyesi 0 +
bnde ileride embriyoloji çalışmk istiyorum neler yapmamz gerekli bilen war mı?

20-07-2008 11:42 ÖÖ RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

ads1940

Biyolog Adayı

Uyarı seviyesi 0 +
Arkadaslar kimsenin bu hakkında bilgisi yok mu,lütfen cevap yazın

20-07-2008 08:02 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

ASIT

Asistan

Katılım Tarihi: 31.05.08

Uyarı seviyesi 0 +
Sevgili arkadaşlar yüksek lisans yapmadım, sadece sizlere yardımcı olabilmek için yazıyorum.Histoloji-Embriyoloji dalında yüksek lisans diğerlerinde olduğu gibi (uzatma olmazsa eğer) 3 yıldır.Yüksek lisansı bitirdikten sonra sağlık bakanlığından onaylı sertifika alırsanız, bütün tüp bebek merkezlerinde embriyolog olarak çalışabilirsiniz.Umarım açıklamam yeterlidir.
[img]http://www.buldun.com/uploads/hareketliresimler_bayrak-2.gif[/img] is not a valid Image.

Ben dostlarymy ne kalbimle ne de aklymla severim.
Olur ya ... Kalp durur ... Akyl unutur.
Ben dostlarymy ruhumla severim. O ne durur, ne de unutur ...
MEVLANA

[b]T

21-07-2008 10:12 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

PiRi-ReiS

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 21.04.07
ASIT yazdı:
Sevgili arkadaşlar yüksek lisans yapmadım, sadece sizlere yardımcı olabilmek için yazıyorum.Histoloji-Embriyoloji dalında yüksek lisans diğerlerinde olduğu gibi (uzatma olmazsa eğer) 3 yıldır.Yüksek lisansı bitirdikten sonra sağlık bakanlığından onaylı sertifika alırsanız, bütün tüp bebek merkezlerinde embriyolog olarak çalışabilirsiniz.Umarım açıklamam yeterlidir.

Abi teşekkürler yardımın için..
[img]http://img377.imageshack.us/img377/6790/57026346ub0.jpg[/img] is not a valid Image.

THE NEW LİFE..

RESET&FORMAT..

21-07-2008 10:21 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

ASIT

Asistan

Uyarı seviyesi 0 +
PiRi-ReiS yazdı:
Abi teşekkürler yardımın için..

Rica ederim, işe yaradıysa ne mutlu bana.Selamlar,saygılar
[img]http://www.buldun.com/uploads/hareketliresimler_bayrak-2.gif[/img] is not a valid Image.

MEVLANA

[b]T

21-07-2008 03:49 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

odonata

Biyolog Adayı

Katılım Tarihi: 18.07.08

Uyarı seviyesi 0 +
bilgilerin için teşşekrler sadece yüksek lisans yapıp onaylatmk yetrli yani peki bu onay işi kesin oluyo mu bi pürz çıkarıyrlar mı ..bunlar ok lendikten sora bi merkz de çalışabiliyoruz yani

21-07-2008 04:07 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

ASIT

Asistan

Uyarı seviyesi 0 +
odonata yazdı:
bilgilerin için teşşekrler sadece yüksek lisans yapıp onaylatmk yetrli yani peki bu onay işi kesin oluyo mu bi pürz çıkarıyrlar mı ..bunlar ok lendikten sora bi merkz de çalışabiliyoruz yani

Sevgili kardeşim;Yanlış anlamaya meydan vermeyeyim.Yüksek lisans yapınca iş bitmiyor.Hangi kariyerde olursan ol (istersen doktora yap) sertifika için, illaki Sağlık Bakanlığına başvuru gerekiyor ve bakanlıkta uygun gördüğü bir ünitede (tüp bebek merkezlerinde) belirli zaman kursa tabi tutarak daha sonrasında sertifika veriliyor.

MEVLANA

[b]T

21-07-2008 09:16 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

ads1940

Biyolog Adayı

Uyarı seviyesi 0 +
ASIT yazdı:

Asıt cok saol cok teşekkür ederım yazdıkların ıcın kafama takılan birsey daha var embrıyolog olmak ıcın ve tup bebek merkezlerınde calısabılmek ıcın doktora yapmak gerekmıyor dımı yanı yuksek lısans yapınca ve saglık bakanlıgından sertıfıkayı alınca embrıyolog oluyorsun?

22-07-2008 03:44 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

ASIT

Asistan

Uyarı seviyesi 0 +
ads1940 yazdı:
Asıt cok saol cok teşekkür ederım yazdıkların ıcın kafama takılan birsey daha var embrıyolog olmak ıcın ve tup bebek merkezlerınde calısabılmek ıcın doktora yapmak gerekmıyor dımı yanı yuksek lısans yapınca ve saglık bakanlıgından sertıfıkayı alınca embrıyolog oluyorsun?

Sevgili arkadaşım sertifika kariyerle ilgili değil aşağıda ki bilgiler işine yarar sanıyorum.Bakanlık sitesinden alıntıdır.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Eğitim Programına Müracaat ve Kabul şartları ile
Eğitim Ücretlerinin Karşılanması

Eğitim Programına Müracaat
Madde 14- Eğitim için müracaat şartları:

Kadın-Doğum Uzmanları:
1- Detaylı özgeçmişlerini,
2- Tıp doktoru diplomasını,
3- Uzmanlık belgesini,
4- Laparoskopi sertifikasını,
5- Ultrasonografi belgesini,
6- Daha önce konu ile ilgili yapmış oldukları çalışmaları,

Embriyoloji eğitimi için:
1- Detaylı özgeçmişlerini,
2- Mezun oldukları yüksek okul diplomasını,
3- ılgili belgelerini (uzmanlık, lisans üstü, doktora vb.),
4- Konu ile ilgili yapmış oldukları çalışmaları,
içeren dosyaların ekli olduğu bir dilekçe ile Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğüne başvururlar.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve memur sıfatını haiz olanların eğitim alma müracaatlarının, çalıştıkları kurum vasıtasıyla yapılması şarttır.

Müracaatların değerlendirilmesi ve eğitim programına kabul edilme
Madde 15- Müracaat dilekçesi ve ekindeki belgeler Genel Müdürlükçe değerlendirilir, uygun bulunması halinde bir Eğitim Merkezinde başlatılır.

Daha fazla bilgi için kaynak adres(URL)
http://www.saglik...28C4EDEF41

MEVLANA

[b]T

22-07-2008 05:06 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

ads1940

Biyolog Adayı

Uyarı seviyesi 0 +
ASIT,Çok sağol yardımların için

12-08-2008 10:48 ÖÖ RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

biopanic
ÜYELİK HESABI KAPATILDI!

Biyolog Adayı

Katılım Tarihi: 12.08.08

Uyarı seviyesi 0 +
acaba biyoloji bölümünden mezun olunca stajı bir embriyoloji bölümde yapabiliyor muyuz? daha sonra orda temelli kalabilme şansım olur mu? bende embriyoloji çalışmayı çok istiyorum da.ama galiba bu konuda çok bi bilgisahibi yokShock

12-08-2008 11:08 ÖÖ RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

YoRGuN

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 19.03.08
biopanic yazdı:
acaba biyoloji bölümünden mezun olunca stajı bir embriyoloji bölümde yapabiliyor muyuz? daha sonra orda temelli kalabilme şansım olur mu? bende embriyoloji çalışmayı çok istiyorum da.ama galiba bu konuda çok bi bilgisahibi yokShock

üniveristelerin embriyoloji alanında eğitim veren fen fakültelerini araştırmalısın
yüksek lisans için bu alanlara başvur yapman lazım ve isteğinide belirtirsin çalışmalarını embriyoloji alanında yürütürsün

yada ayarlayabildiğin bir labaratuvarda embriyoloji alanında çalışırsın bu iş genellikle tüp bebek ünitesinde gerçekleştiriliyor

12-08-2008 12:11 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

heartlessss
ÜYELİK HESABI KAPATILDI!

Dekan

Katılım Tarihi: 12.10.07

Uyarı seviyesi 0 +
ASIT yazdı:
yalnız benim bildigime göre tüp bebek merkezinde çalışmak için ayrı bir egitim almak gerekiyo çünkü arkadaşımın ablası ege üniversitesinde embriyoloji histoloji çalışmıştı ama tüp bebek merkezine başvurusu kabul edilmedi diye biliyorum*123*

12-08-2008 01:16 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans | Düzenleyen YoRGuN 15-08-2008 02:55 ÖÖ
Kullanıcı Avatarı

YoRGuN

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 19.03.08
biopanic yazdı:

asıt abimizle bu konuyu konuş bu konuda ondan bilgilisi yok

15-01-2009 09:09 ÖÖ RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

darkbacterium

Biyolog Adayı

Katılım Tarihi: 29.05.08

Uyarı seviyesi 0 +
embriyolojide yükseklisans yapmak cok zor. öncelkle bunu söyleyerek başlayabilrim. ayrıca yaptıktan sonra işin bitmiyor. suanda 2011 e kadar dolu olan bi sıraya giriyorsun. sağlık bakanlığından sertfika almak icin. aldıktan sonra tüp bebek merkezlerine basvuruyorsun. yani baya zor bi iş. bence bu işe katlanabilmek, bu işi başarabilmek için bu mesleğe aşık olunmalı :S

11-06-2009 11:50 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans
Kullanıcı Avatarı

z_merve_90

Biyolog Adayı

Katılım Tarihi: 19.08.08

Uyarı seviyesi 0 +
ben çok şey merak ediyorum.egede 1.sınıfım.(gerçi okul bitiyor ama)1.si ege üniversitesinde emriyoloji-histoloji alanında yüksek lisans yapma inkanımız var mı?
2.si bu alanda yüksek lisans yapabilmek için hangi opsiyondan mezun olduğumuz önemli mi?
zooloji veya mikrobiyoloji mezunu olmamızın ne gibi avantajları olur ki hangisi daha avantajlı?
çok soru sordum ama merak ediyorum.bu konularda bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.erken kalkan yol alır demişler.eşşeğimizi sağlam kazığa bağlamak lazım.çünkü burası Türkiye...
aşk ateşinde yanarsın ama nasıl yandığını kimseye anlatamazsın...

23-04-2011 06:35 ÖS RE: embriyoloji alanında yüksek lisans | Düzenleyen sedaerdem 23-04-2011 06:38 ÖS
Kullanıcı Avatarı

sedaerdem

Biyolog Adayı

Katılım Tarihi: 23.04.11

Uyarı seviyesi 0 +
Ben biyoloji mezunuyum ve histoloji embriyolojide yüksek lisans yapıyorum. Embriyolog olarak çalışmak için tıp fakültesinde histoloji embriyoloji anabilim dalında yüksek lisans yapıp, sağlık bakanlığının yılda iki kere vermiş olduğu, 6 aylık kursuna katılmak ve embriyolog sertifikasını almak gerekiyor. ( sadece yüksek lisanas yaptığınızda ünvanınız değişmiyor, ünvan değişikliği içinde kursa katılmak şart) ama şuan büyük illerde ki tıp fakülteleri bu bölüme biyolog almıyorlar. diğer küçük üniversitelere ise bu dönem başında kısıtlama getirildi çoğu yüksek lisans öğrencisi alamıyor.( kısıtlama şu şekilde ; yüksek lisans açıcak olan bölümde 3, doktora açılıcak bölümde ise ise 5 hoca olma zorunluluğundan şuan bir çok üniversite bu konuda yetersiz)
ayrıca sağlık bakanlığının kursundaki sıra ve ücretlerinin çok yüksek olması da ayrı bir engeldi şimdiye kadar ama ne yazıkki 2- 3 senedir kurs kapatıldı açılıp açılmıyacağı da belli değil.
bu arada yüksek lisans 3 değil iki sene sürüyor.

Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Anahtar Kelimeler
Çılgın Biyologlar:Türkiyenin biyolog destek ve biyoloji paylaşım platformu, Turkey's biologist support site, Biyologlar için sorunlarını dile getirebileceği güzel bir site, biyoloji ile ilgili herşey sitemizde forum bölümünde mevcuttur, biyologlar için iş ilanları ve iş imkanları, biyolog arkadaşlarımızın sorunlarını paylaşabilieceği bir site, Türkiye Biyoloji Öğrencileri, Türkiyenin biyolog destek sitesi, biyologlar, çılgın biyologlar, biyoloji bölümü, erciyes üniversitesi fen edebiyat fakültesi biyoloji bölümü öğrencileri, biyoloji dersleri, ödevler, çıkmış sınav soruları, çalışma notları, biyoloji bilgi paylaşımı, biyoloji alanları, deneyler, uygulamalar, biyologlar için iş imkanları, biyoloji bölümü mezunları, biyolojide tus sınavı, biyologlar eczacılıkda yüksek lisans, biyologlar için iş ilanı ver, ilanlar, biyolog alımı, biyologların iş alanı, biyo haber, haberler, biyoloji dünyası, biyoloji bölümü hakkında herşey, Türkiye Biyoloji öğrencileri Platformu, biyoloji ödev destek, biyoloji bölümünde okumak, mikrobiyoloji iş ilanı biyolog ilanları, tus sınavı hakkında forum bölümüne bakın, iş arayan biyologlar, Biyoloji bilimi, biyoloji vize soruları, biyoloji final soruları, histoloji sınav soruları, omurgasız hayvanlar vize final soruları, sitoloji soruları, tohumlu lab soruları, histoloji lab soruları, final soruları, tohumusuz bitkiler sınav soruları, tohumlu bitkiler, tez bankası, biyoloji örnek tezleri, Biyoloji Konuları Hakkında İstek ve Sorunlarınıza Forum Bölümümüzde Çözüm Bulabilirsiniz, Sitemizde Part Time ya da Full Time Olarak İş Arama İlanı Verebilirsiniz, KAYSERİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ BİYOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ, Biyoloji Konuları Hakkında İstek ve Sorunlarınıza Forum Bölümümüzde Çözüm Bulabilirsiniz, Sitemizde BİYOLOGLAR İçin ücretsiz İş İlanı Verebilirsiniz, üniversitelerde biyoloji vize final soruları, üniversitelerin biyoloji bölümü çıkmış sınav soruları, biyologlar için eğitim sitesi, biyoloji bölümünün iş alanları.biyolog alımı yapanlar, biyoloji sohbet, biyo sohbet, Türkiyenin biyologlar sitesi, Biyologlar tusa girince ne yapabilirler, tus sınavı, kpps biyolog kadroları, biyoloji ders sunumları, ders notları, labaratuar görüntüleri, laboratuar mikroskobik görüntüleri, ,
Benzer Başlıklar
Başlık Biyo-Forum Cevaplar En Son Mesaj
hangi bölümde yüksek lisans yapmalı ??? Biyoloji Bölümü Hakkında 3 17-03-2013 11:11
2012-2013 Dönemi Üniversitelerin Yüksek Lisans - Dokotora Kontenjanları ve Başvuruları Yüksek Lisans 2 08-08-2012 19:01
yüksek lisans Biyoloji Bölümü Hakkında 4 09-11-2011 20:39
yüksek sıcaklıkta çalışan enzim var mıdır? Moleküler Biyoloji 9 19-10-2011 11:21
..::Embriyoloji hakkında herşey::.. Embriyoloji 6 03-10-2011 08:19
| Ana Sayfa | Biyo-Haberler | Forum | Makaleler | Tez Bankası | Histoloji Atlası | Biyo Galeri | Blog |
44,043,263 Tekil Ziyaretçi